5 najpiękniejszych plaż w Nowej Zelandii

Tony piachu, hektolitry wody i palące słońce. To właśnie plaże przyciągają ludzi w konkretne miejsce, to one powodują, że zaczynasz rozważać urlop i bujać w obłokach, marząc o rzuceniu wszystkiego i kupieniu biletu w jedną stronę. Nie jest tak? Teoretycznie plaża to plaża – na każdej z nich robimy to samo, niezależnie od tego gdzie się znajduje. Mimo to nasz wyjazdowy research bardzo często zawiera w planie niejedną plażę, jako kwintesencję wypoczynku, bo czasem trzeba dać sobie na wstrzymanie, odpocząć od wędrówek i po prostu poleniuchować. Poznajcie zatem pięć najlepszych plaż w Nowej Zelandii. Nasza subiektywna ocena.

 

1. Wharariki Beach

_IGP2863Szaleństwo! Piękna plaża z białym piaskiem, kamienne łuki skalne na wodzie i – uwaga – małe foki kąpiące się dookoła. Mało tego – one dosłownie pozują do zdjęć. Gratka dla wszystkich miłośników zwierzaków i nie tylko! Co więcej, do plaży prowadzi 20-minutowa ścieżka z parkingu, po którym jak gdyby nigdy nic chodzą sobie kolorowe pawie, beztrosko zaglądając do przyjezdnych samochodów. Ominięcie tej plaży to fail roku!

 

2. Sandfly Bay

_IGP8942Na Sandfly Beach chodzą takie wiatry, że w środku lata przydały nam się czapki. Czasem można tu podobno doświadczyć nawet niewielkiej burzy piaskowej. Wiesz już zatem skąd wzięła się nazwa tej plaży. Obowiązkowy przystanek na Półwyspie Otago. Istnieje tu również szansa zobaczenia ekstremalnie rzadkiego pingwina żółtookiego (hoiho). W tym celu, na końcu plaży zbudowano specjalną chatkę do obserwacji tego nielota. Polecamy zarezerwowanie sobie co najmniej połowy dnia na to miejsce.

 

3. Te Ngaere Bay

_IGP5961(2)Krótka, mało znana plaża na Dalekiej Północy. I pewnie w tym tkwi jej sekret, bo nie zawsze chodzi tylko o walory widokowe. Gdy tylko ją ujrzeliśmy, od razu stwierdziliśmy, że to idealne miejsce na kolację. A potem na nocleg. I na kolejny. Na żadnej plaży w Nowej Zelandii nie spędziliśmy tyle czasu co tutaj. Jeśli poszukujesz relaksu, wytchnienia i odrobiny spokoju, to wszystko znajdziesz właśnie tutaj. Co więcej parking, znajdujący się dosłownie 5 metrów od wody stanowi idealnie miejsce na nocleg w samochodzie.

 

4. Onetahuti Beach

_IGP3569Ze wszystkich odwiedzonych przez nas plaż w Parku Narodowym Abel Tasman to właśnie Onetahuti jest naszą ulubioną. To zarazem jedno z głównych miejsc pozostawiania kajaków przed wyruszeniem w pieszą trasę, więc wieczorami na polu kempingowym nie musi być wcale nudno. Piękna, długa plaża i przezroczysta woda. W okolicy znajduje się kilka krótkich treków, a także glowworm cave – mała jaskinia, w której można obserwować znane w całej Nowej Zelandii świecące, miniaturowe owady. Zdecydowanie można się tu zasiedzieć.

 

5. Manapouri Beach

_IGP6528Tutukaka Coast to kilkunasto-kilometrowe wybrzeże w północnej części Wyspy Północnej niedaleko miasta Whangarei. Słynie z centrów nurkowych i wielu fantastycznych plaż. Jedna z nich leży w malutkiej wiosce o nazwie Manapouri. To, co odróżnia ją od innych plaż w regionie to klasyczny kształt półksiężyca i krótki 15-minutowy trekking do położonych za wzgórzem Mermaid Pools – kolorowych basenów skalnych. Ponadto, drobniutki piaseczek i świetne warunki do nauki surfingu, a także najlepsza pogoda w całej Nowej Zelandii!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress