Relocation deal w Australii

20150901_101640Jak to zrobić, żeby w Australii wydać jak najmniej i przy okazji zobaczyć jeszcze kawałek tego ogromnego państwa? Wszystko zależy od tego ile czasu zamierzasz poświęcić na eksplorację krainy kangurów, ale tak czy siak lwią część Twoich wydatków pochłonie transport. Tu odległości liczy się bowiem w tysiącach kilometrów, więc albo bierzesz samolot albo suniesz autem i spalasz niebotyczne ilości paliwa. W obu przypadkach kwoty rzucają Twój portfel na kolana. Można to jednak ominąć, można tanio przemieszczać się i podróżować po Australii na własną rękę. Potrzeba do tego jednak trzech rzeczy: elastyczności, odrobiny szczęścia i znajomości relocation deal.

20150901_101616

W życiu nie prowadziłem tak wielkiej fury. Ba, ja nawet nigdy nie siedziałem w takim potworze!

Relocation deal to nic innego jak wynajem auta za grosze (często za 1 lub 5 dolarów za dobę) i przeprowadzenie go do innego miasta w wyznaczonym czasie. Prawie zawsze firmy dorzucają pewną sumkę na paliwo, czasem ubezpieczenie, a niekiedy kilka ekstra dni, szczególnie gdy odległość jest znaczna. Okazuje się, że wypożyczalniom bardziej opłaca się dać samochód za friko i jeszcze dopłacić za benzynę, zamiast fatygować kierowcę, który poleci i przywiezie auto z innego miejsca w Australii.

W zależności od sezonu, popyt na auta w konkretnych regionach kraju się zmienia, ale generalnie wygląda to tak:

– największy ruch jest na trasie Cairns – Brisbane – Sydney – Melbourne,

– prawie z każdego miejsca w Australii znajdziesz relokację do Sydney lub Melbourne,

– najtrudniej znaleźć dobrą relokację do Alice Springs,

– zazwyczaj na paliwo jest 100-150 dolców, ale można trafić deal na więcej lub nawet pokrywający koszty benzyny na całej trasie,

– relokacje z reguły trwają 5 dni,

– relokacje do Hobart w Tasmanii zawierają w sobie opłatę za prom.

_IGP8712

Nati szambiarz :)

Nasza relokacja rozpoczęła się w Cairns, skąd mieliśmy udać się do Brisbane. Złapaliśmy opcję z paliwem na 250 dolarów, a naszym domem na najbliższe 4 dni stał się olbrzymi mercedes przerobiony na dom, z regularną łazienką i prysznicem, czteropalnikową kuchenką i dwoma telewizorami, mogący pomieścić nawet cztery dorosłe osoby. Wszystko pięknie, tylko że taki bydlak pali 14 litrów ropy na setkę, więc trzeba było przestawić się na ekonomiczny tryb jazdy, co by za dużo do tego interesu nie dołożyć.

Zrelokować auto to banał. Trzeba tylko znaleźć interesujący Cię deal i albo zabukować go przez Internet albo zadzwonić bezpośrednio do wypożyczalni. Druga opcja jest nieco łatwiejsza, bo niektóre portale wymagają uprzedniego założenia konta w serwisie, zanim będziesz mógł kliknąć rezerwuj. Samochód wzięliśmy w Apollo, jednej z większych wypożyczalni tzw. motorhomes w Australii. Na dzień dobry ściągnęli nam z karty 250 dolarów na poczet rezerwacji. Tę kwotę można przeznaczyć później na opłacenie auta (w naszym przypadku dolar za dobę), ewentualne ubezpieczenie, protekcję szyb czy inne pierdoły takie jak płatne autostrady, foteliki dla dzieci i tuzin innych. Reszta zwracana jest na kartę po oddaniu auta. Dodatkowo, trzeba jeszcze uiścić depozyt, który w Apollo przy relokacji wynosi 1000 dolców. Można tę kwotę zredukować do 250 płacąc ekstra 20 baksów dziennie. Paliwo tankujesz z własnej kieszeni i kolekcjonujesz rachunki, które są podstawą do zwrotu na kartę w wysokości zgodnej z umową. Jak rozwalisz auto to żaden zwrot za paliwo Ci nie przysługuje, choćbyś się rozbił pod samym Apollo w punkcie destynacji. Strzelamy w ciemno, że większość wypożyczalni ma podobne zasady podczas relokowania aut. Inne popularne firmy w Australii to Britz, Jucy, Maui i cała gama pospolitych wypożyczalni aut osobowych obecnych na prawie każdym międzynarodowym lotnisku świata.

G0100184Poniżej znajdziesz kilka przydatnych linków, jeśli jesteś zainteresowany relocation deal w Australii:

http://www.imoova.com/imoova/relocations

https://www.transfercar.com.au/

http://www.apollocamper.com/reloc.aspx

http://www.britz.com.au/campervan-hire-deals/pages/campervan-relocations.aspx

http://www.maui.com.au/motorhome-hire-promotions/Pages/relocations.aspx

http://www.jucy.com.au/specials/campervan-relocations.aspx

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress