Tweety – cz. 3

_IGP6937Normalni ludzie w bagażniku samochodu trzymają zazwyczaj mniej lub bardziej potrzebne graty. Koło zapasowe i lewarek, ewentualnie stertę parasolek czy niezliczoną ilość kocy. Czasem wożą zakupy czy montują głośniki, a jeszcze inni pakują tam kosze z ziemniakami i łubianki truskawek z działki. Znamy też takich co to muszą mieć zestaw narzędzi na każdą okazję, wędkę, dziecięcą hulajnogę i dwie pary butów na zmianę. To dobre miejsce na przewożenie garniaka, sukienki i wielu innych rodzajów odzieży, które normalnie powinny wisieć w szafie. Kwiaty na każdą okazję też znajdą tam swoje miejsce. Ponadto, stosy butelek, puszek po napojach wyskokowych i obowiązkowo papierowe torebki z McDrive’a. W gruncie rzeczy okazuje się, że to bardzo uniwersalne miejsce. My natomiast, w bagażniku samochodu będziemy mieli kuchnię, spiżarnię i miejsce na gary.

_IGP6487 _IGP6489 _IGP6490_IGP6491 Dwupalnikową kuchenkę na wkłady gazowe kupiliśmy już dawno i leżała, czekając na swą kolej, schowana głęboko pod łóżkiem, gdzieś pomiędzy walizką, a kartonem z zapasami. Dokupiliśmy dużą płytę wiórową, materiał na obicie, paczkę gwoździ i pinezek i zabraliśmy się do pracy. W końcu kuchnia ważna rzecz. Po dwóch popołudniach, spędzonych w mało sympatycznym towarzystwie „sandflies”, przy których komary to są jakieś kpiny i jeden wielki żart, zabudowaliśmy bagażnik Tweety, który ma nam wiernie służyć w podróży. Oprócz kuchenki, swoje miejsce znalazły tu również plastikowe pojemniki do przechowywania najróżniejszych dupereli i sztućce, które tak nas denerwowały walając się wszędzie po samochodzie, że zrobiliśmy dla nich „dedykowany” kontener z przegródkami. Poszło jak z płatka.

_IGP6492_IGP6493_IGP6494

_IGP6939 _IGP6940Wspomnieliśmy już o „sandflies”, czyli małych muszkach, które skutecznie utrudniają życie w Nowej Zelandii. Żeby uprzykrzyć życie tym małym skurczybykom, postanowiliśmy zainstalować moskitierę na okna. Za symboliczną dychę nabyliśmy od gospodarza kawałek siatki i uwierzcie nam – od tego czasu śpimy spokojnie. Najlepiej spożytkowana nowozelandzka dycha.

Tweety jest już gotowa do podróży. Niedawny przegląd wykazał tylko dwie usterki – konieczność wymiany klocków hamulcowych i naciągnięcia jakiegoś tam paska. Izi. Lokalnemu fachurze zajęło to niespełna półtorej godziny. W ciągu ostatnich kilku miesięcy, Tweety przeszła gruntowną przemianę i ze zwykłego szaraczka stała się najbardziej okazałym zającem w lesie! Kosztowała nas 2100 tutejszych dolców, blisko połowę mniej niż wszystkie pozostała auta, które oglądaliśmy w tamtym okresie. Ponadto:

– dwupalnikowa płyta gazowa – 50 NZD

– podstawowe narzędzia (młotek, śrubokręty, kombinerki, piła, taśma miernicza itp.) – 48 NZD

– zasłonki – 52 NZD

– zestaw do przyciemnienia szyb – 60 NZD

– linki do zawieszenia zasłonek – 10 NZD

– śrubki, pinezki, zawiasy i gwoździe – 44 NZD

– nogi do łóżka i do kuchni – 32 NZD

– płyta wiórowa do kuchni – 47 NZD

– materiał na obicie – 8 NZD

– moskitiera – 10 NZD

– dwa koce, kołdra i dwie poduszki – 62 NZD

– osłona przeciwsłoneczna na przednią szybę – 6 NZD

– pojemniki do przechowywania żywności, bielizny i przyborów kuchenno-łazienkowych – 51 NZD

– lodówka – 38 NZD

– konwerter samochodowy 12V – 42 NZD

– dwa krzesła i stół – 41 NZD

– czajnik, mała patelnia, deska do krojenia i nóż – 32 NZD

Razem: 633 NZD

Czyli za niecałe 2800 dolarów zorganizowaliśmy sobie nasz nowozelandzki dom.

Startujemy już 9 stycznia 2015! Tweety razem z nami! Dołączysz?

2 odpowiedzi do artykułu “Tweety – cz. 3

    1. Zalatani Autor

      Siemano! Dzięki za dobre słowo! Jak na razie Tweety w podróży spisuje się znakomicie. Nie narzeka na upalne temperatury, które od wczoraj nareszcie nawiedziły środkową część Wyspy Południowej. Pozdrawiamy z Twizel :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress